Obchody
S rozlohou  1 124 000m² ,což je asi 50 fotbalových hřišť patří k největším gigantům na světě. V obchodním centru najdete jak místní, tak světové značky. Pokud byste chtěli projít všechny obchody v tomto monstrózním kolosu, potřebovali byste na to několik dní a mapu. Naštěstí ty jsou k dostání hned na několika místech v Dubai Mall.
Podmořské akvárium
Restaurace
Po celodenním nakupování se hodí zakousnout něco dobrého k jídlu, či si vypít v klidu kávu. Restaurací a kaváren je tady nepřeberné množství. Ochutnat můžete od místních jídel, až po klasické řetězce typu KFC nebo MC Donald.  A i přes to, že tímto střediskem projde ročně okolo 90 milionů lidí, restauratéři se snaží nalákat k sobě každého návštěvníka, který jde okolo jejich podniku. Například ochutnávkou zmrzlin zadarmo ke kávě.
Akvárium a podvodní ZOO
Dalším zajímavým odpočinkem při nakupování pro vás může být návštěva podmořské ZOO, která se nachází přímo v nákupním centru. Jedna část je zpřístupněná široké veřejnosti. Pokud chcete vstoupit dovnitř, musíte zaplatit vstup. Vstupné není nikterak přemrštěné a návštěva opravdu stojí za to. V tunelu dlouhém 48m splynete s mořem.  Dokonce za příplatek vám půjčí neopren a se zkušeným potápěčem se můžete podívat přímo mezi žraloky a další druhy podmořských živočichů. Dokonce vám udělají i fotku.
Burj Khalifa
V blízkosti Dubai Mall se nachází nejvyšší budova světa Burj Khalifa a vstoupit do ní můžete přímo z nákupního střediska. Budova má 163 obytných pater. Vyhlídková plošina se nachází v patře 124 a vyveze vás tam výtah za neuvěřitelnou pouhou jednu minutu. Toto si můžete ověřit, když čekáte na výtah, neboť odpočítávání doby je promítáno přímo na dveřích výtahu. Nahoře můžete být, jak dlouho chcete. Nikdo vás nehoní a vy si tak můžete vychutnávat krásné panoramata ničím nerušeni.
Dubai Mall
Hotel
Dubaj Mall dokáže překvapit i dalšími zážitky. Neměli byste vynechat například zpívající fontánu, nebo se podívat na obrovskou originální kostru dinosaura. Má 24m na délku. Využijte proto i další možnost, kterou tento objekt nabízí a tou je vlastní hotel, který má k dispozici 250 pokojů. Před spaním si zajděte třeba do kina. Má 22 kinosálů.