Mnoho lidí se mylně domnívá, že nebankovní subjekty nabízí pouze nevýhodné a předražené úvěrové produkty mnohdy se skrytými poplatky. Je tomu opravdu tak nebo se jedná jen o zažitý stereotyp, který má daleko od pravdy? Pro mnohé jsou nebankovní poskytovatelé jedinou záchranou stanicí na cestě před krachem. Určitě bychom je tak neměli odsuzovat, neboť jsou stejně výhodné jako některé bankovní úvěry. Pojďme si společně připomenout jejich pozitiva.

Rychlost a snadnost vyřízení úvěru

uskutečněný kontrakt

Zatímco bankovní instituce přistupují ke každé žádosti individuálně, nebankovní instituce pracují s automatickým schvalovacím procesem. Co to znamená pro žadatele? Že pro půjčku nemusí složitě do banky, ale mohou o ní požádat i v pohodlí domova. Při žádosti stačí doložit ofocené dokumenty, vyplnit údaje a pak jen čekat, zda žádosti bude vyhověno či nikoliv. Pokud je žádost vyřízena kladně, některé společnosti odesílají peníze ještě ten den na účet.

Benevolentnější podmínky

Benevolentnější podmínky je asi nejčastější důvod, pro který se většina lidí rozhodne pro nebankovní společnost. Úvěr bez doložení příjmů nebo třeba hypotéka bez registru to jsou nabídky, které v bankách nedostanete. Pokud se tedy z jakéhokoliv důvodu ocitne žadatel v situaci, kdy je mu žádost o úvěr v bance zamítnut, ještě není potřeba si zoufat. Nebankovní společnosti povětšinou na takové žadatele čekají přímo s otevřenou náručí. Je však zapotřebí počítat se skutečností, že tato benevolentnost bude do jisté míry vykoupeny vyšší úrokovou sazbou.

hypotéka na dům

Nebankovní společnosti jsou tak mnohdy jedinou možností pro rizikové žadatele, kterým banky odmítli půjčit. Mějte na paměti, že kromě negativních záznamů se v registrech objevují i neúspěšné žádosti o úvěr. Pokud tedy žadatel úvěr v jedné bance nezíská, v další bance povětšinou skončí se stejným závěrem.