Mandle patří k nejoblíbenějším ořechům vůbec a jsou také nejlépe stravitelné. Jíst bychom je měli každý den. Víte proč? Možná budete překvapení.

Mandle a jejich výhody. Proč se vyplatí jíst tyto ořechy každý den?

Mandle bezesporu patří k nejoblíbenějším ořechům. Nenajde se snad nikdo, kdo by je neznal. Využívají se velmi hojně při pečení a přípravě nejrůznějších dezertů, jejich složení ale napomáhá i udržet tělo ve formě a posilují zdraví. Zařadit bychom je do svého jídelníčku tak měli pravidelně. Hrstka mandlí, kterou si dopřejete každý den bude mít velmi pozitivní vliv na vaše zdraví. V čem a jak vlastně pomáhají?

Pro celou rodinu

Kromě toho, že mají mandle velmi pozitivní vliv na lidské zdraví a pomáhají nám udržovat tělo ve formě, jsou i velmi chutné, snadno stravitelné, dodají tělu velmi rychle potřebnou energii a oblíbí si je i vaše děti. Jde o velmi zdravou a chutnou svačinku, která zasytí, hodí se tak i pro aktivní sportovce nebo osoby, které drží přísnou dietu a dodržují zdravý životní styl. Mandle 1 Kg tak mějte vždy doma po ruce. Jedna jediná hrstka denně vám zaručí nejen zdravý ale i bystrý a vyživený mozek a mnoho dalších výhod.

pexels-photo-1013420

Samé dobré tuky

Jako každé ořechy i mandle jsou velmi tučné, obsahují velké množství tuků ale pouze těch dobrých a tělu prospěšných. Bát se jich ale rozhodně nemusíte. Tyto tuky jsou zdravé a ořechů tak můžete využít, když potřebujete zahnat ten největší hlad nebo nezkrotnou chuť na sladké. Obsahují také velké množství vlákniny, což přispěje k pocitu zasycení, vy už pak nemusíte sníst nic navíc.

almond-brown-close-up-dry-41185

Zdraví na prvním místě

Pokud vás trápí vysoký cholesterol, potřebujete posílit zuby, kosti a zlepšit si funkci nervového systému, určitě začněte tyto zázračné oříšky konzumovat každý den. Pravidelnou konzumací také velmi razantně snížíte riziko infarktu, dodáte výživu svým cévám a tepnám a také se omladíte. Dávejte si však pozor na to, v jaké formě mandle budete konzumovat. Zdravé budou jedině nepražené a neochucené.

Pokud chcete začít žít zdravě, nemusíte měnit nutně úplně všechny vaše zvyky. Stačí chytře vsadit na ty správné potraviny.