Spoustu internetových prezentací postihuje stejně neradostný osud jménem nízká či dokonce nulová sledovanost. Jde o něco, co rozhodně není žádoucí, co se ale přesto stává. A co má vlastně jednu jedinou příčinu, spočívající v tom, že se ona stránka prostě ‚nelíbí‘ internetovým vyhledavačům.
mladík u počítače
Jsou to totiž právě takové vyhledavače, které rozhodují zásadní měrou o tom, zda na tu kterou stránku zavítají davy návštěvníků, zda se tam jenom tu a tam někdo mihne nebo zda tato zcela upadne v zapomnění.
Ovšem netřeba hned obviňovat takové vyhledavače z nějaké diskriminace. Protože jsou nastavené tak, aby po zadání klíčového slova některým z uživatelů tomuto představily odkazy, kde se hledaný výraz vyskytuje. A protože je takových odkazů nejednou přímo lavina, jsou tyto vyhledavačem uspořádány podle zadaných kritérií. A zatímco se jedna stránka ocitne hned na první pozici a pár dalších na následujících vedoucích příčkách, kam uživatelé zavítávají nejčastěji, na ty ostatní už zbývají jenom vzdálené pozice, kam až se někdo z hledajících prokliká jen zřídka, ne-li vysloveně čirou náhodou.
práce na notebooku
A pokud se má doposud opomíjené stránce dostat větší sledovanosti, je nezbytné, aby se tato probojovala právě na ony zmíněné vedoucí příčky. Což se ale nestává samo od sebe. Tomu je třeba napomoci optimalizací, zkráceně SEO.
Ať už je sídlem někoho potřebujícího SEO Hradec Královénebo jakékoliv jiné místo, může se mu takové podpory dostat. Protože stačí kontaktovat příslušné odborníky a ti už se postarají o vše potřebné. Tedy o
1) kontrolu onoho webu, zda se na něm nevyskytují nedostatky, jež je třeba odstranit,
2) nalezení těch nejvhodnějších klíčových slov,
3) linkbuilding,
4) copywriting
5) a propagaci při vhodných příležitostech.
Jen dobře odvedenou prací v těchto ohledech lze dosáhnout toho, že se ten který web začne vyhledavačům ‚líbit‘, posune se na vedoucí pozice a tím začne slavit úspěchy. Jichž by jinak dosaženo nebylo.