Víte, co je to BMI? BMI (Body Mass Index) je poměrem vaší váhy k výšce. Tato hodnota vám pomůže zjistit, jestli máte podváhu, optimální váhu, nadváhu nebo obézní. Jak přesně to funguje? Není to vůbec složité. Stačí, že do BMI kalkulačky zadáte svoje pohlaví, aktuální váhu a výšku a o zbytek se už nemusíte starat. Naše stránka to už vypočítá za vás.

Výsledek bude dvouciferný, který může mít poměrně velké rozmezí, protože dokonce i několik desítek. Velice jednoduše řečeno, díky tomuto číslu zjistíte, jaký je váš indikátor váhy a také to, jestli náhodou byste neměli začít s nějakou dietou a vhodnými pro vás cvičeními.

Zhubněte se správným pomocníkem

Se samotným nápadem počítání BMI přišel belgický matematik a statistik Adolphe Quetelet, a to v letech 1830–1850. Právě proto můžete někde vidět označení Queteletův index.

Musíme samozřejmě také zdůraznit to, že BMI kalkulačka je čistě orientační, jelikož se BMI index vypočítává na základě jednoduchého vzorce. To znamená, že případy jednotlivých lidí se mohou značně lišit. Dejme tomu, že porovnáme dvě stejně staré osoby, které váží stejně. Hlavní rozdíl ale bude v tom, že u jednoho hmotnost je tvořena tukem a u druhého člověka svaly. Kdežto ten první člověk by měl začít uvažovat nad hubnutím, tak ten druhý je naprosto v pořádku.

Cvičte s námi

Jak BMI tabulka vypadá? Jakmile budete mít výsledek, tak si to můžete jít srovnat s naší tabulkou. Co ale jednotlivé hodnoty znamenají? V případě, že váš index je menší než 18, 5, tak to znamená podvýživu, mezi 18,5 a 25 je ideální váha, 25–30 vážíte trochu víc, než je správné tzn. máte nadváhu, 30–40 vaše zdraví ohrožuje obezita prvního stupně a víc než 40 znamená, že trpíte těžkou obezitou.

Abychom vám zajistili ještě větší přesnost systému, tak jsme na našich webových stránkách k obyčejné BMI kalkulačce zavedli dodatečný index BMI Prime, který zajišťuje, že náš nástroj je sofistikovanější.

Neváhejte a zjistěte na naší webové stránce, jaké je vaše BMI!