Dát přednost vlastnímu zdraví

Vlastní zdraví je to nejcennější, co máme, a přesto s ním lidé hazardují neuváženým způsobem. Uvědomíte si to hlavně tehdy, budete-li se pohybovat delší dobu v přírodě mimo městské aglomerace, kde zjistíte, že vám k životu stačí opravdu málo. Lidé, kteří v přírodě tráví spoustu času, a jsou to většinou turisté, cykloturisté, milovníci hor a horolezci, vodáci a další vyznavači outdooru, jako životního stylu, také nejčastěji zvažují, zda raději nevyměnit městský byt za sídlo na hony vzdálené tomu bláznivému chaosu, který ve většině těchto míst panuje.

zajíc v trávě

Počítá se každá drobnost, která navyšuje neviditelný chronický stres, a ten pak může přejít ve velmi nepříjemnou hrozbu nezvladatelných depresí, úzkostí, někdy vedoucích až k sebevraždám. Víte, že nejvíce těchto problémů vzniká právě ve městech, zatímco na venkově se žije mnohem klidněji?

Mobilní dřevostavby celoroční jako řešení – jedním z dalších popudů, proč se rozhodnout bydlet mimo město, je i koronavirus. Lidé, kteří již tento způsob bydlení realizovali, by vám to jistě potvrdili, na venkově máte blízko do přírody a snížení stresových faktorů na minimum posiluje imunitní systém, takže jste ve výhodě.

sluneční záře

Náklady na bydlení, zvláště pak na teplo

Platby za vytápění jsou vždy nejvyšší položkou za energie a v mobilních dřevostavbách je možné je snížit k minimální hranici. Můžeme vám doporučit topit dřevem v krbových kamnech, a pokud se domníváte, že je to jen o dřině, není to pravda. Palivové dřevo lze zajistit i pohodlně naštípané či nařezané, existují i elektrické štípače, na vás je pouze složit jej pod přístřešek a v průběhu zimních měsíců jej nosit z přístřešku do bytu. Takový pohyb není vyčerpávající a zároveň vám prospěje, pohyb je totiž také důležitý pro posílení imunity. Procházky na čerstvém vzduchu, projížďky na kole a vytápění dřevem vám tak mohou dát mnohem více, než pasivní sledování depresivních televizních zpráv a surfování na Internetu.