Princip rolet den a noc je znám poměrně krátkou dobu, ale je to natolik úžasný objev, asi jako docela obyčejný polyetylenový uzavíratelný sáček, bublinková fólie nebo suchý zip. Říká se, že krása spočívá v jednoduchosti, a něco na tom je. Jednoduché nápady totiž nabízí širší možnosti různých variant a rolety den a noc do stropu nebo na zeď to umožňují.

plechové žaluzie

O co se jedná – kdo z vás je ještě nikdy neměl před sebou na dosah ruky, tomu napovíme, že jde o posuvný systém dvou vrstev za sebou, které se navzájem různě překrývají podle toho, jak s nimi pohybujete. Každá z nich je vytvořena tak, aby se mezi sebou pravidelně střídaly tmavé a světlé pruhy látky. Tmavé jsou neprůhledné a ty světlé jsou zhotoveny z transparentní mřížky, která propouští denní světlo. Nastavením pruhů a vrstev proti sobě vznikají různé variace průniku světla do místnosti podle toho, jak do oken či dveří pronikají sluneční paprsky. Samozřejmě je možné rolety zcela nebo zčásti vytáhnout, tím se tak trochu přibližují žaluziím.

okna v obýváku

Žaluzie to nejsou – podstatnou vlastností rolet den a noc je design. Plní sice zatemňovací funkci podobně jako žaluzie, ale jsou rozhodně vzhledově zajímavější a působivější. Můžete je navíc kombinovat i s elektrickým stahováním a tím svůj obývací pokoj vyzdobit moderní stínící technikou.

Kam se hodí – lze říci, že bez omezení mohou být krásným funkčním prvkem kromě obýváku i v ložnici, v dětském pokoji, ale i v koupelně nebo v kuchyni. Hodí se do všech typů objektů – bytů v bytových domech, rodinných domů – novostaveb i starších objektů, dřevostaveb a mobilních domů i rekreačních chat. Výhodou tohoto řešení na rozdíl od běžných žaluzií je, že nestíní tak, že by vytvořily úplné zatemnění, ale stíní jen částečně, takže vytvoří spíše soumrak než úplnou tmu. Tím pobyt v místnosti zpříjemní, zklidní psychiku a pomáhají tak lépe se vyrovnat s každodenním stresem.