Obrazy toho, jak je prospěšné být vysportovaný a zdravý vidíme všude kolem sebe. To nás nakonec může přivést na myšlenku, že vlastně být štíhlý a zpevněný je prospěšné a měli by tak vypadat všichni. Tento jev je samozřejmě dobrý, ale měli bychom obecně vnímat, že hubené je správné? Ne všichni jsme stejně stavěni, a proto nemůžeme být všichni krásní a štíhlí nebo dokonce máme nějakou genetickou vadu, kdy na váze přibíráme opravdu snadno.
počítadlo kalorií
Důležité tedy je cítit se dobře. V takovém stavu víme, že jsme zdraví a je nám tak dobře. Někdy je ale velice těžké takového stavu dosáhnout. K tomuto účelu slouží nejrůznější preparáty a diety. Jsou určeny především pro jedince, kteří nemají dostatek času, a přesto chtějí se svým vzhledem něco dělat. Zkrátka jim to určitě není jedno.
Můžeme tedy vyzkoušet nejrůznější léčivé preparáty, které mají snižovat chuť k jídlu, můžeme zkoušet motivační kazety, které nám podprahově snižují chuť k jídlu. Nebo prostě můžeme začít cvičit. Samozřejmě s pohybem jde ruku v ruce také dieta. Bez správného jídla nemůžeme hubnou a naopak. Bez správné stravy ani nemůžeme nabírat hmotu a posilovat. Jídlo jde tedy ruku v ruce s pohybem. Ale jako dietu vybrat?
Je pravda, že jich na trhu existuje mnoho. Některé jsou více a jiné zase méně účinné. Co tedy vybrat? Zřejmě nejprospěšnější dietou, kterou můžeme sehnat je proteinová dieta. Ta se skládá pouze z bílkovin, takže z jídelníčku vynecháme veškeré cukry a tuky. To tělo vede k tomu, že musí spalovat vlastní zásoby tuku, a to vede k hubnutí. Samozřejmě musíme v těle vyvolat potřebu, že má spalovat tuky.
kliky na jedné ruce
Toho nejlépe docílíme právě pohybem. Na tuky je pak nejlepší aerobní sport, tedy pohyb v nižší intenzitě, ale s delším trváním. Mezi takové patří například plavání, běhání, cyklistika nebo třeba i crossfit. Jde o takové pohyby, které jsou do jisté míry příjemné a vydržíme je dělat po delší dobu.
Pokud se do takové diety pustíme rozhodně nebudeme litovat.