Ačkoliv běžná veřejnost si nevšímá toho, jak moc jsou důležité, každý dopravce si bez nich neumí představit transport. Řeč je o přepravních paletách, které jsou základním vybavením, když jde o transport nějakého zboží na určitou vzdálenost. Důvody pro využití palet jsou zřejmé a zná je každý přepravce:

sklad palet

  • Efektivní manipulace se zbožím = Díky tomu, že zboží je možné jednoduše naložit na samotnou paletu, není třeba následně řešit manipulaci s každým kusem zbožím zvláště, ale stačí manipulovat s celým zásobníkem, a to prostřednictvím různých manipulačních prostředků.
  • Jednodušší skladování = Vychází z toho, jaký tvar tyto zásobníky mají. Pokud byste chtěli efektivně skladovat například pytle s pískem, příliš dobře by to nešlo, ale díky tomu, že tyto zásobníky mají předem definovaný tvar o dvou základních rozměrech, je možné s nimi jednoduše počítat.
  • Minimální náklady na pořízení = Protože jde o jednoduchou konstrukci ze dřeva, není třeba důvod k očekávání vysokých pořizovacích cen, ale naopak.

Jak si můžete všimnout, důvody pro pořízení těchto prvků jsou zřejmé. Není se třeba obávat pořízení nových prvků, které následně budete moci vrátit a využít další, třeba nepoškozené a taktéž nové přípravky. Právě záloha na klasické typy těchto přípravků je jedním z důvodů, proč mají přepravci tyto přípravky rádi.

průmyslové palety

Transport na zcela jiné úrovni

Efektivita těchto přepravních prvků je nediskutovatelná. Pokud byste se rozhodli realizovat přepravu bez palet, velmi rychle byste zjistili, že to není vůbec efektivní. Na dřevěnou konstrukci tohoto typu totiž můžete velmi jednoduše naložit třeba několik pytlů s pískem či cementem, které budou mít pevně dané místo, a proto budou jednodušší počty a obecně inventura, co se týče zboží. Je to tedy určitý způsob, jak mít ve všem pořádek a neriskovat, že se transportem nějaký pytel s daným materiál ztratí.