Květiny
Jestli neodoláte sympatické vůni, zkuste si do bytu pořídit květiny. Květiny můžou být v květináči nebo klidně jen řezané. Na jaře zkuste šeřík, tulipány nebo narcisky a v létě zas růže nebo levanduli. Sympatickou vůni můžou navodit i sušené květiny. Můžete je naaranžovat po bytě a výhodou je, že se o ně nemusíte starat. U květin hlavně nezapomeňte na to, že by nebylo vhodné je domu pořizovat, pokud doma máte alergika.
domácí mýdlo
Vonné sáčky
Tyto sáčky se dají sehnat v obchodech s dárkovými předměty nebo v galanteriích. Šikovnější lidé si vonný sáček můžou vyrobit doma sami.  Na to vám stačí kus hezké látky a gumička. Když máte sáček hotový, naplníte ho směsí vašich oblíbených bylinek. Nejvíce se používá pomerančová kůra, meduňka nebo levandule pro klidný spánek.
Domácí přírodní osvěžovač
Osvěžovače vzduchu jsou nákladné a někdy ani nemají ten správný efekt. Svůj byt můžete provonět pomocí přírody. Stačí k tomu jehličí, pomerančová kůra nebo koření. Do zavařovací sklenice můžeme vložit pomeranč, mandarinky nebo jablko, k nim můžeme přidat hřebíček nebo skořici. To všechno zalijeme vodou a necháme na stole stát. Vše nám hezky provoní byt.
Mýdlo
Mýdlo se nejčastěji dává do skříně, aby provonělo prádlo. Mýdlo si taky můžeme vyrobit sami doma.
Svíčky a aromalampy
Nic víc není, tak romantické jako světlo svíčky. V obchodech je mnoho nabídek vonných svíček a mají různé typy vůní. Nejčastější je vanilka, čokoláda nebo jablko. Dále si romantickou chvíli můžete zpříjemnit pomocí aromalampy. Do aromalampy si jen musíte koupit vonné oleje. Příjemná vůně je levandule nebo eukalyptus. Vyzkoušet můžete taky různé přírodní esence.
vonná svíčka
Pečení
Nic jiného byt neprovoní jako vůně čerstvě upečeného moučníku, bábovky nebo sušenek. Jestliže má přijít důležitá návštěva, zaručeně čerstvě upečená bábovka ke kávě jí udělá radost.