Placení kartou online je pro nás asi ten nejjednodušší způsob, avšak platba na dobírku je stále na prvním místě. Na jednu stranu je to výhodné – nemusíte se bát okradení. Ale i dobírka má své stinné stránky. Doručování v poledních hodinách není praktické pro pracující i studenty. Pořád musíte hlídat, jestli už doručovací služba není u Vás v ulici. Plus jako další nevýhodu bychom mohli zmínit peníze navíc, za dobírku si vždy připlatíte. A pokud toto nechcete už aplikovat a rádi byste platili pomocí karty, zkuste se řídit těmito pravidly.
prohlížení zboží
„https“
Tato zkratka znamená, že přenos údajů probíhá v šifrované podobě. Proto je lepší si vždy hned na začátku navštívení stránky zkontrolovat začátek adresy. Pokud byste tam tuto zkratku nenašli, je lepší nikam své údaje nezadávat. To, že stránka tuto licenci nemá, může znamenat pouze obchodníkovu nedůslednost. Také se ale může stát, že licence může být propadlá a v tom případě bychom také nedoporučovali své údaje zadat.
PayPal
Troufám si říct, že o PayPalu každý už slyšel. Jedná se o takzvanou „internetovou peněženku“, na kterou si pomocí karty dobijete „kredit“. Většina obchodníku nabízí právě možnost platby i přes něj. Jeho výhoda spočívá v tom, že nemusíte v internetovém obchodě zadávat informace o své kartě. Tudíž se Vám nemůže stát, že byste byli v ohrožení.
platba online
Bankovní převod
Tento způsob je sice zdlouhavější než placení pomocí Visy nebo Mastercard, ale zato bezpečnější. Nevýhodou je to, že obchodník neuvidí Vaši platbu hned, ale až za několik dní. Proto banky nabízejí online platby a zrychlené převody. Jedná se o přesměrování zákazníka do jeho online bankovnictví a předvyplnění platby, kterou stačí pouze potvrdit.
Nákupy přes internet jsou velmi pohodlné, avšak ne vždy bezpečné. Proto si vždy vše dvakrát kontrolujte a buďte velmi opatrní.