Pokud bydlíme ve městě vše, co nám shází máme po ruce. Lékárny, potravinové řetězce, nákupní centra s oblečením a mnoho dalšího.

Nezoufají ani lidé, kteří bydlí na odlehlejších částech, protože si mohou objednat co potřebují jednoduše on-line včetně potravin.

potraviny v obchodě

E-schopy se stávají v mnoha domácnostech oblíbené. Šetří nám čas a námahu spojenou s nakupováním. Já osobně dávám přednost, možnosti platby na dobírku. Běžně se stává, že zboží je zahraniční a je nutná platba předem kartou, jako je to například u Wish e-shopu, který nabízí módní  zboží o 50 až 80 % levněji, než u naších tuzemských prodejen. V takovém případě si ověřuji firmu, zda je bezpečná pro platbu kartou on-line a má dobré recenze zákazníku. Existuje i mnoho jiných známých platforem ze světa, jako je eBay, AliExpress, Amazon, Alibaba. Pokud zde nakupujeme častěji, je možné si u obchodníka založit PayPal. Jedná se o americkou společnost, která poskytuje převod peněz mezi účty. Jistě nalezneme i firmy, které v ČR, mají kamenné prodejny i svůj e-shop např. Lidl, HM, Lindex, potravinydomu, Deichmann a mnoho dalších, kteří se snaží udržet krok s trhem. V Anglii je známe, nakupovaní potravin, přímo do domu. Tuto službu již najdeme i u nás, přesto že je ještě v plenkách, právě v Anglickém potravinovém řetězci Tesco.

Nákup přes internet

Nevýhody spojené s nákupem po internetu, mohou být v dlouhé době přepravy a převzetí zboží, které putuje až z Číny nebo Ameriky či jiných vzdálených zemí. Počítejte tedy, až se třemi-čtyřmi týdny. Opět se vracím k recenzím, může se stát, že obdržené zboží neodpovídá obrázku. Má tak jiný odstín barvy či materiálu než modelka na stránkách. Zákaznici také komentuji velikost, neboť číslování může být odlišné a odpovídat menší či větší konfekci. Máte samozřejmě možnost reklamace, která se ale protáhne vzhledem ke vzdálenosti. Stále tedy platí, že osobní nákup, je možno vidět, vyzkoušet si a zkontrolovat materiál.

 

Výhodou může být i překvapení pro manželku. Představte si, že jste vytížený pracující manžel a není možné, popřát ženě k narozeninám či výročí. Jednoduše si objednáte donášku květin i s přáním k ní do práce či domu. Krásné a romantické k tomu.