Naše babičky byly zvyklé mít zásoby strategických potravin. Vždy u nich byl přebytek mouky, cukru apod. věcí. Nakládaly i vajíčka, když jich byl přebytek. Z mála dokázaly vykouzlit delikatesu, po které jste se mohli utlouct. Jak to, že dnes je tomu jinak? Vše ale má své jednoduché řešení, které vám zabere minimum času.

nákupní košík

            V historii byli lidé odkázáni sami na sebe. Pěstovali, chovali dobytek a drůbež, aby neumřeli hlady. Museli si udělat dostatečné zásoby, aby přečkali zimu a jen pro nezbytné věci, chodili do obchodu. Hospodyňky pekly chleba, který byl základním pokrmem pro celou rodinu. Je nutné si však uvědomit, že naši předci jedli méně častěji a maso bylo vzácnost, které bylo na stole jen při slavnostnějších příležitostech

            Dnešní doba je uspěchaná, a proto není divu, že na ní zareagovali i podnikatelé a vymysleli dokonalý systém, jak neumřít hlady. Velice rychle pochytili, že lidé nemají čas chodit po nákupech. Nakoupit potraviny online je rychlé. Výhodou je zavážka až do domu. Sama jsem si říkala, že je zbytečné využívat tuto službu, až do okamžiku, kdy jsem si zlomila nohu a zůstala jsem doma, nepohyblivá. Mám pro vás ale pár rad, než sednete k počítači, aby se vám nákup neprodražil.
žena s deštníkem

·        Napište si seznam. Postupujte úplně stejně jako byste šli do klasického kamenného obchodu. Tak nenakoupíte zbytečnosti. Velký výběr, který uvidíte, vás určitě zláká k věcem, které nepotřebujete.

·        Najezte se. Opětovně nenakoupíte zboží, které má zahnat váš hlad.

·        Nakupujte chytře. Nemyslete pouze na jídlo. Zaměřte se i na drogistické zboží, které v domácnosti potřebujte a využijte tak zavážku. Když už, tak už.

Jste-li pohodlní, neumíte vařit, ohlásila se vám nečekaná návštěva, můžete využít i dovážky jídla. Dnes už tyto služby umí kombinovat a objedou restaurace podle vašich požadavků. Je to sice trochu dražší služba, ale když to není často, nebo máte špatnou náladu a potřebujete ji zajíst, tak proč ne. Nabídka je pestrá a už i v menších městech rozvoz jídla je běžnou záležitostí, tak proč ji nevyužít.