Bohužel ne každý má takové štěstí, aby měl zahradu, ale existuje i několik nenáročných bylin, kterým se skvěle daří i v bytě. Mezi takové patří i rýmovník, když ho porovnám s meduňkou nebo mátou, je to zázrak. Stačí zasadit a dál se starat nemusíte. Čas od času se zaleje a roste jedna báseň. Nikdy jsem neřešila nějaké složení zeminy v květináči, nějaký keramzit, písek nebo křídu, aby měl substrát správné složení. Když jsem dostala odnož rýmovníku, zasadila jsem ji do univerzálního substrátu pro pokojové rostliny, který jsem měla zrovna doma a dneska z něj mám již 3 samostatné rostlinky.
Bylinkový čaj
                Rýmovník má tlusté a sametové lístky. Díky tomu nevyžaduje závlahu tak často, jelikož si drží dostatek vláhy v listech. Květináč stačí umístit na světlé místo, nevyžaduje přímé slunce. Měla jsem ho postavený v létě v průvanu a i ten snášel bez úhony. Pozor ovšem na chlad a přemrznutí, na to je hodně citlivý.
                Z rostliny se používají především listy, receptů a návodů na jejich využití nejdete mnoho. Samozřejmě nejvíce prospěšných látek má tepelně neupravený. Jakmile cítím, že na mě něco leze, oloupu pomeranč a citron, přidám 2–3 listy rýmovníku, hodím do mixéru, zaliji studenou vodou a rozmixuju do hladka, necedím. Pokud chcete dodat tomuto drinku ještě větší nálož vitamínů, přidejte kousek zázvoru a med. Skvěle funguje při nachlazení i jako prevence, poradí si s rýmou, bolestmi v krku i únavou.
Hlína a květináč
                Pokud máte rýmu, stačí ulomit 2 malé kousky a ty si vložit přímo do nosu. Můžete takto inhalovat klidně hodinu a uvidíte, jak rýma povolí.
Pokud jste zrovna v práci, kde nemůžete chodit s listy v nose, stačí lístek rozlomit a potírat si místo pod nosem. Díky tloušťce listů a množství tekutiny, kterou zadržují, jej můžete nosit v kapse celý den a neuschnou. Samozřejmě si můžete z rýmovníku připravit i čaj, 1–2 lístky nakrájejte nebo natrhejte, zalijte horkou vodou, nechte pár minut louhovat a čaj je hotový.