Jen si to představte. Kdesi ve stodole, pod hromadou věcí, staré slámy a slepičinců naleznete zbytek toho, co před třeba 80 léty, bylo záviděníhodným automobilem, v němž se předváděla městská honorace. Zajásáte. Torzo automobilu vytáhnete na světlo boží a rozhodnete se, že tomu, dnes už unikátu, vdechnete nový život. Ve své dílně pak posuzujete to, co jste si ze stodoly vůbec dotáhli. Spousta věcí prorezlá tak, že se musí odstranit. Na druhou stranu je tu ale i část věcí, které by se daly zachránit, kdyby se dokonale zbavily pozůstatky nátěrů a všudypřítomné rzi. Jak na to?

Nejen veteráni reziví

Dnešní chemikálie si s tak starými nátěry a laky jen tak neporadí. Mechanicky, za použití různých brusných strojů a nářadí by to snad šlo, ale škála brusných hlavic a kartáčů by musela být daleko větší než ta, se kterou disponujete. Navíc by práce zabrala hromadu času. Jediná možná věc, která vám může v této fázi renovace pomoci, je tedy pískovačka. Jedině prudký proud abraziva soustředěný na jednotlivá, dosud dochovalá místa, vám může účinně a rychle pomoci. A pro tyto případy, a nejen pro ně, je tady půjčovna pískovaček. Můžete si zde zapůjčit tryskací stroj, hadice, samotné trysky i dieselový kompresor, který dokáže vyvinout dostatečně silný tlak, aby tryskami procedil správné množství abraziva.

Čas jsou peníze

Samozřejmostí půjčovny je, že k pískovačce vám zapůjčí vše, co budete potřebovat. Tenhle balík věcí obsahuje veškerý sortiment potřeb. Od ochranných obleků, http://www.braintools.cz/toolbox/etiketa/pansky-oblek-a-spolecenska-pravidla.htm brýlí i rukavic, přes potřebné nářadí po pomůcky, které vám usnadní vaši práci. Jediné, co si musíte zakoupit, je abrazivo. To je spotřební materiál. Pracovníci půjčovny vám podle svých zkušeností doporučí jaký typ abraziva na vaši práci použít a odhadne i jeho spotřebu. Pokud se netrefí a vám nějaký ten písek zbude, nerozbalené balení od vás vykoupí zpět. Práce s pískovačkou je rychlá, což v překladu znamená i úsporná. Čas jsou přece peníze.