Společně strávený čas s dětmi vám nikdo a nic nenahradí. Chcete-li jej však využít naplno a kvalitně, možná bude dobré se porozhlédnout po nějakém tom sportu. Jaké sporty můžeme dělat spolu, a zároveň tím svému dítěti předáte něco užitečného do života?

Tenis

Ačkoliv jistě budete potřebovat i rady zkušeného trenéra, je tenis skvělou volbou při výběru sportu, který budete dělat společně se svým dítětem. Při tenisu se totiž dítě zbaví přebytečné energie, trénuje soustředění, sebeovládání, a ve dvou je to skvělá zábava. Nevěříte? Určitě to za zkoušku stojí. A pokud se tomuto sportu budete chtít věnovat pravidelně, nezapomeňte na nákup kvalitní výbavy, v podobě tenisových raket, a pro začátek většího množství tenisových míčků. Může se totiž stát, že se jich pár zatoulá do nedalekých keřů, na zahrady sousedů, a spoustu míst, kam se vám pro ně nebude chtít. Tenisovou výbavu a mnoho jiného nakoupíte z pohodlí domova v internetovém obchodě Sportoaza.

tenisová raketa

Plavání

I plavání je úžasnou sportovní aktivitou, kterou lze vykonávat společně. Pro začátek vyberte plavecký bazén, který budete pravidelně navštěvovat a trénovat. Později se můžete začít snažit o lepší výsledky svého dítěte tím, že jej čas od času vyzvete, aby vás porazilo. V létě pak můžete soutěžit v tom, kdo z vás dřív přeplave ten který rybník, ale opatrně.

gumové kachničky

Běh

Ačkoliv se to zdá jako klišé, společné běhání je opravdu dobrým sportovním základem, který můžete svému dítěti nabídnout bez ohledu na vaše finance. Když člověk běhá s někým, má totiž tendenci své výsledky neustále zlepšovat, soupeřit, dohánět. Při běhu trénujete celé tělo, tudíž to prospěje nejen dítěti, ale i vaší fyzičce. Z prvu postačí menší vzdálenosti, které můžete postupně zvětšovat, a určovat si tak společné cíle.

A pokud máte více času…

Můžete zkusit například turistiku, při které navštívíte spoustu zajímavých míst a dáte si trochu do těla. Jde totiž především o to dítě motivovat, zapojit se do jeho života, a dát mu dobrý základ do budoucna.