Proč lidé nesnídají?

Samozřejmě, že každý z nás má ráno před odchodem do školy či do zaměstnání jen velmi málo času, ve kterém zejména matky musí kromě svého odchodu zvládnout obstarat i menší děti. Řada z nás není ochotná přivstat si o nějakou tu čtvrt hodinku dříve, jen kvůli tomu, abychom se dobře nasnídali. Ale je to škoda, protože snídaně by měla mít nejdůležitějším jídlem dne, které Vás správně nastartuje k celodenní aktivitě! Další velmi častou „výmluvou“ je, že lidé nemají po ránu hlad a chuť na jídlo. Věřte však tomu, že když svému tělu dopřejete pravidelně každé ráno snídani, velmi brzo si na tento rituál zvykne a odmění se Vám lepším zažíváním a vyšší výkonností!
kafé a kniha

Jak může vypadat rychlá a zároveň kvalitní snídaně?

Existuje několik způsobů, jak vyřešit problém s nedostatkem času a zároveň si dopřát plnohodnotné jídlo. Ideální variantou je mít již snídani pro následující den rozmyšlenou a případně její přípravě věnovat několik minut večer. Rádi pečete? Pak není nic snazšího než upéct pro celou rodinu koláč či muffiny z kvalitní celozrnné mouky, s oříšky a sušeným či čerstvým ovocem. Ráno pak jen každý člen rodiny popadne svůj kousek a snídaně je odbyta doslova do pěti minut. Podobně časově nenáročné mohou být všelijaké obilné (zdaleka se nemusí jednat pouze o ovesnou) a rýžové kaše doplněné opět čerstvým ovocem a oříšky.
palačinky s malinami

Nezapomínejte na ovoce a zeleninu!

Některé druhy ovoce si můžete v klidu večer omýt a naporcovat a uložit do ledničky, kde krásně do rána vydrží a vy už jen sáhnete po krabičce. Totéž platí samozřejmě i u zeleniny. Tato příprava se Vám skvěle vyplatí, i pokud patříte mezi milovníky smoothie. Mixované zeleninové a ovocné nápoje mohou být rovněž zajímavou variantou rychlé snídaně.
jogurt v a ovoce

Nebojte se pečiva!

 Dáváte-li přednost pečivu, vybírejte pokud možno pečivo celozrnné a nesahejte automaticky po bílých pšeničných rohlících. Pečivo můžete doplnit například čerstvý sýrem, plátkem kvalitní šunky a nějakou zeleninou. I tato snídaně se dá velmi dobře připravit již večer před usnutím. Patříte mezi milovníky vajíček? Pak dvě míchaná vajíčka mohou být velmi kvalitní a rychlou variantou vaší snídaně. Opět nezapomeňte vajíčka doplnit kouskem zeleniny!