Zahradničení není nic složitého a může se do něj směle pustit každý. A pokud jde o klíčení semínek, tak to je dostupné opravdu každému, tedy i těm, kdo nevlastní ani kousek půdy, a dokonce ani balkón, na který by postavili truhlíky se zeminou. Navíc, k tomu, abyste se stali zahradníkem, nemusíte mít ani žádné speciální vybavení, ani znalosti. Ano, pěstování mladých výhonků rostlin je opravdu tak snadné.výhonky, klíčení semínek, misky
Stačí, když si k němu pořídíte semínka a vhodnou nádobu na klíčení. Může to být prakticky libovolná nádoba a můžete tak směle využít cokoli, co máte doma. Nicméně pro ty, kdo by tuto zálibu brali opravdu vážně, je ideální speciální nádoba na klíčení v podobě stohovatelných biomisek anebo sklenice na klíčení.
Jsou chytře navrženy tak, že se vám s nimi bude příjemně pracovat. Jsou vytvořeny ze zdravotně nezávadného materiálu. A díky integrovaným sítům samozřejmě nehrozí, že vaše úroda uplave do kanálu.
Pokud jde o biomisky, jejich velkou předností je také to, že se dají stohovat. Standardní balení obsahuje tři kusy misek, nicméně když si dokoupíte další, můžete je směle přidat na již vytvořený komín. Na každém sítu tak můžete pohodlně klíčit jiný druh semen anebo výhonky jiného stáří, přičemž prolévat vodou je budete najednou. A to je zkrátka výhodné.zdravé jídlo v misce, výhonky, zelenina
Nicméně na výběr nemáte jen speciální nádoby na klíčení, ale také semena. Když je nakoupíte ve specializované prodejně, budete mít jistotu, že mají tu nejvyšší kvalitu a nejsou nijak chemicky ošetřena, což by přirozeně ohrozilo zdraví konzumentů. Proto by si všichni ti, kdo semínka nakupují v běžných prodejnách, měli dávat pozor na jejich případné chemické ošetření.
Semínka můžete klíčit i na tom nejmenším kousku místa, který doma najdete, třeba na stole anebo na okenním parapetu. Stačí jim dostatek vody, světlo a pokojová teplota, abyste sklidili bohatou úrodu klíčků.