V dnešní době jsou peníze luxus, který hledá a za kterým se žene hodně lidí, ale jakmile je získají, tak je rozhází a objeví se na tom místě, kde předtím stáli.
Mnoho lidí si totiž vsugeruje a má za to, že s penězi umí hospodařit, avšak valná většina z nich je na omylu, poté, co musí přežívat do výplaty o naprostém minimu.
Pojďme si uvést pár tipů na to, jak hospodařit s penězi a zároveň si jich nabok pár schovat, abyste měli vždy nějakou rezervu.
 růžová pokladnička

Pohrajte si s internetovým bankovnictvím

V dnešní době a s dnešní úrovní bankovnictví máte na internetu mnoho možností jak hospodařit s penězi.
Můžete buďto investovat do různých cenných papírů, nebo do čehokoliv jiného.
Pokud ovšem chcete úsporně pracovat s penězi, a nechat si něco bokem, doporučujeme Vám zasílat si pravidelně určitou částku na šetření ve Vašem internetovém bankovnictví, kterou můžete využít kdykoliv, když se ocitnete v nouzi.
 rozmazané hodiny

Vybírejte peníze

Další chytrou věcí, kterou můžete udělat, je vybrání peněz v předem stanovené částce, se kterými si na měsíc vystačíte, jedná se např. o peníze na jídlo, benzín, oblečení a nějaké malé extra.
Budete mít navíc přehled o tom, kolik peněz za co utratíte, a na čem byste mohli ušetřit.
 
 


 peníze u budíka

Schovávejte po troškách na různá mísa

Trik, který docela dobře funguje a je takovou určitou jistotou do budoucna na krizové případy, je schovávat si peníze do různého oblečení, které často nosíte.
V případě, že si do několika obnošených bund schováte např. po 200 korunách, a ty tam poté zapomenete, se může stát, že Vám budou příjemným překvapením v čase nouze.
 

Kupujte věci, co budou získávat hodnotu

Jedním z dalších způsobů, jak chytře investovat je ten, že budete kupovat potencionální věci, které postupem času získají na hodnotě.
Může se jednat např. o figurky, různé armádní zboží, historické zboží (různé staré bankovky, dokumenty atp.), které po pár letech budete moct prodat s trochou štěstí za několikanásobek své původní ceny.
Kolikrát se stalo, že lidé, kteří před několika lety koupili např. různé armádní dárkové zboží nebo výbavu je následně prodali za dobrý obnos, čímž si docela přilepšili.