Solné lampy jsou nejčastěji z pohoří Himálaje, na jehož úpatí se nachází solná ložiska. Dříve zde bylo moře, ale jeho vyschnutím zde vznikla sůl. Z těchto ložisek se pak dolují krystaly a ty se pak dále zpracovávají do tvaru lampy, to vše upevněné na dřevěném, nebo mramorovém či onyxovém podstavci. Můžete si být jisti, že každá solná lampa rovná se jedinečnost, každá má jiný tvar, vzhled.
solná lampa.jpg

Solná lampa se zahřeje a to buď svíčkou, která se vloží dovnitř a zapálí, nebo žárovkou, pokud máme doma již vyrobenou elektrickou lampu (jsou i lampy s USB konektorem, který jen zapojíte do vašeho počítače a po jeho zapnutí začne lampa snižovat škodlivé záření). Zahřátím dochází k uvolňování soli, tím dochází k ionizování prostoru (uvolňují se záporné ionty), čímž se provádí  čištění ovzduší v dané místnosti, či prostoru. Což jistě ocení nejen kuřáci, alergici, astmatici apod. Dále pročištěním prostoru dochází k odstraňování elektrosmogu, který je všude kolem nás. Není to nic jiného než elektromagnetické pole, které mají všechna zařízení na elektriku – PC, televize, Wifi atd. Mikroklima v místnosti se solnou lampou lze přirovnat k ovzduší po letní bouřce.

Dalším prvkem, který vás očaruje, je tlumené, přírodní naoranžovělé světlo, které působí proti nespavosti a obecně zklidňuje.  V neposlední řadě jde i o veskrze romantickou záležitost, a pomocníka při krásných, nejen letních, večerech.
lampa ze soli.jpg

Navíc můžete lampu darovat svým blízkým, myslím, že takový dárek bude originální a potěší.  

Při výběru solné lampy se doporučuje zhruba následující postup, a to dle velikosti prostoru, kde bude solná lampa umístěna: 

·         do 5m2 lampa o hmotnosti 0,5 – 1kg

·         10m2 – 2-3 kg

·         15m2 – 4-6 kg

·         20m2 – 7-10 kg

·         30m2 – 18-25 kg

Údržba solných lamp není nijak náročná, jen je třeba se vyhnout vlhčím prostorům, neboť vlhkost soli nesvědčí.